₺155,00 KDV Dahil
₺199,00 KDV Dahil
%22 İndirim
%22İndirim
Renk Seçenekli
₺155,00 KDV Dahil
₺199,00 KDV Dahil
%22 İndirim
%22İndirim
Renk Seçenekli
₺155,00 KDV Dahil
₺199,00 KDV Dahil
%22 İndirim
%22İndirim
Renk Seçenekli

 

BEBEK BATTANİYESİ

 

Her şeyin başı hamile olduğunuzu öğrendiğiniz andır. Bebeğiniz için kullanacağınız ürünleri özenle ve titizlikle araştırdıktan sonra seçersiniz. Bebeğinizin cildinin hassas olduğunu bildiğiniz için büyük bir hassasiyetle seçim yaparsınız. Yetişkin insanların hayatlarının üçte biri uyuyarak geçerken, bebekler için daha uzun zamana ihtiyaç vardır. Bebeklerin gelişim çağının en önemli unsurlarından biri uykudur. Rahat ve sağlıklı bir uyku uyuyabilmeleri için yattıkları yerin, üzerindeki kıyafetlerin ve sıcacık bir ortam için üzerine örttükleri örtünün etkisi oldukça fazladır.

Bebekleri sıcacık tutan en gerekli ürünlerin başında bebek battaniyeleri gelmektedir. Günlük rutin uykularında ya da açık alanlarda koruma amaçlı olarak kullanılır. Bebeğinizin ihtiyacına uygun seçeceğiniz bebek battaniyelerini, kaliteli ve rahat bir uyku uyumalarını sağlar.

 

BEBEK BATTANİYESİ MODELLERİ VE ÖZELLİKLERİ

 

Kaliteli materyallerden üretilen bebek battaniyeleri, bebeğinize gereken konforu ve sıcaklığı sağlayacaktır. Tamamen organik ipliklerden üretilerek hazırlanan bebek battaniyeleri, bebeğinize gereken değeri vermeye hazır. Bebek battaniyeleri, minikleri hem dış etkenlerden koruyor hem de rahat uyku uyumalarını sağlıyor. Hassas cilde sahip bebeklerinizin kullanacağı battaniyelerde bir o kadar hassas olmalıdır. Doku, kalınlık bakımından bebeğiniz için en iyisini tercih etmelisiniz.

Hassas ciltleri sebebiyle bebeğinizin teninde kaşınma ve kızarıklık oluşmaması için yumuşak dokulu bebek battaniyelerine yönelmeniz gerekir. Mevsime ya da bulunduğu ortama uygun olarak kalınlığına ya da inceliğine göre bebek battaniyesi seçebilirsiniz.

Bebek battaniyeleri genellikle kare şeklinde bebeğinizin üzerini örtecek boyutlarda olmaktadır. Bilinen ölçüsü 90x90 cm’dir. Tabi farklı boyutlarda olanları da vardır. Kare ölçüsünün dışında dikdörtgen olanları da vardır. Genellikle örgü bebek battaniyeleri kullanılırken, polar battaniyelerde oldukça kullanışlıdır. Salaş ve konforlu yapıdaki örgü modeller bebeğinizi, ihtiyaç duyduğu ısıya kavuştururken, evinizde ki sıcak ortama eşlik edecek ve dekorasyonunuza bütünlük sağlayacaktır. 

Özellikle kış aylarında bebeğinizin sıcaklığını korumak adına polar ve örgü battaniyeleri tercih edebilirsiniz. Pamuk ipliğinden üretildiğinden dolayı bebeğinizin hassas cildine gerekli özeni gösterecektir. Antialerjik ve antibakteriyel özelliğe sahiptir. Kanserojen madde içermediğinden dolayı oldukça doğru bir tercih olacaktır.

Nazik Home’un miniklere özel olarak hazırladığı battaniyelerinde 1.sınıf kalite malzemeler kullanılmıştır. Yumuşak dokusu ve renk seçenekleriyle bebeğiniz için en uygun battaniyeyi seçebilir, gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

 

BEBEK BATTANİYESİ SEÇERKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

 

Bebeğinizin uyku kalitesini etkilememek için bebek battaniyesi seçerken dikkat etmeniz gereken noktalar vardır. Bunlardan birkaçı şöyledir;

Kullanılacağı mevsime uygun olarak bebek battaniyesi seçilmelidir. Kış günlerinde sıkı dokunmuş örgü battaniyeler tercih edilirken, yaz günlerinde daha ince penye battaniyeler kullanılabilir. Ortam sıcaklığına dikkat edilmesi bebeğin üşümemesine ya da terlememesine olanak sağlar.

Bebeğin daha rahat ve sağlıklı uyku uyuyabilmesi için kullanılan battaniyenin yumuşak ve hafif olması gerekir. 

Battaniye seçimi yaparken kumaş özelliğine önem verilmelidir. Bebeğinizin hassas cildine uygun antialerjik, kanserojen madde içermeyen doğal yapıdaki ürünleri tercih etmelisiniz. 

Bebeğinizin üzerini istenilen miktarda örtecek boyutlarda battaniye seçimi yapmalısınız. Nefes alabilir yapıda ve nemi içine hapsetmeyen özellikte olmasına dikkat edebilirsiniz.

 

BATTANİYE BAKIMI VE KULLANIMI

 

Kullanılmadan önce mutlaka yıkanmalıdır. Ürün açıklamasında bulunan yıkama talimatlarına göre yıkama işlemini yapabilirsiniz. Makinede yıkanabilen bebek battaniyelerinin sıcaklık derecesine dikkat edilmelidir. Benzer renkte ürünlerle ve yetişkin kıyafetlerinden ayrı yıkanmalıdır. 

 

BEBEK PATİKLERİ

 

Eski zamanlarda aileye bir bebek geleceğini öğrenen büyüklerimiz, ilk iş olarak bebek için yelekler, patikler, kazaklar örmeye başlarlardı. Minik örülen patikler bebeğin temel ihtiyaçlarından biri olurdu. Günümüzde bu ürünlere ulaşmak artık çok daha kolay. Nazik Home’da bulabileceğiniz patikleri bebeğinize güvenle giydirebilirsiniz. Bebeğinizin ayakları üşümesin diye bebek patiklerine göz atabilirsiniz.

Günümüzdeki bebek patikleri hem kullanışlı hem de modernler. Bebeğinizin her kıyafetine uyacak renkteki patikleri bulmanız oldukça kolay. Evde ya da dışarda her alanda kullanımı mümkün olan patikler sayesinde bebeğinizin ayakları sıcacık olacak. 

Bebek patikleri, bebeğinizin daha sağlıklı adımlar atmasına yardımcı olmaktadır. Bu patikler hem konfor hem de pratik kullanım olanağı sağlıyor.

 

BEBEK PATİĞİ İLE BEBEĞİNİZİN GÜVENLİ ADIMLARI

 

Bebek patikleri görünüm ve rahatlık açısından ebeveynlerin tercih sebepleri arasındadır. Bebeklerin daha rahat bir şekilde hareket edebilmesi ve daha sağlam basabilmesi için gerekli olan yardımı bebek patikleri sağlıyor. Soğuk havalarda hassas cilde sahip bebeklerin üşümemeleri için bebek patiği kullanımı oldukça önemlidir. Soğuk havalardan, yetişkinlerden daha çok etkilenen bebeklerin bağışıklık sistemi için önlem almak gerekir. Bu nedenle tercih edeceğiniz bebek patikleri bebeğinize koruma sağlayacaktır. 

Bebeklerin sağlığının önemli olduğu kadar konforlu olmaları da önemlidir. Gün içerisinde aradığı konforu yakalayan bebekler daha pozitif hareketler sergiler ve algıları daha açık durumda olur. Gelişim sürecinde olan bebeklerinizin psikolojik olarak kendini iyi hissetmesini sağlayabilirsiniz. Ayak sağlığı için seçeceğiniz bebek patikleri, bebeğinizin gün içinde rahat bir şekilde hareket etmesini sağlayacak ve sıcacık tutacağı için ne kadar mutlu olduğunu göreceksiniz.

Nazik Home’da farklı renk seçeneği bulunan bebek patikleri, 1.sınıf kalitede organik ipliklerden üretilmiştir. Yumuşak dokusu ile bebeklerinizin ayaklarını sıcacık tutacaktır. Üzerinde bulunan fiyonk detayı ile de bebeklerin dikkatini çekebilmektedir.

Bebek battaniyeleri, bebek patikleri, bebek triko battaniyesi ve oyun arkadaşı hediyeli ürünleri hem siz gönül rahatlığıyla kullanırken hem de sevdiklerinize, yeni doğum yapmış yakınınıza hediye niteliğinde verebilir, sevincine ortak olabilirsiniz. 

 

BEBEĞİNİZ RAHAT UYUSUN

 

Bebeklerin konforlu bir uyku uyumaları için yastıklarının, yorganlarının organik ve rahat olması önemlidir. Yumuşaklık düzeyi, dolgu malzemesi gibi özelliklere dikkat edilmelidir. Bebeğiniz için kaliteli ve ihtiyacına uygun doğru bebek yastık seçimi için Nazik Home’a göz atabilirsiniz. Doğru boyutlarda ve malzemede üretilen bebek yastığı seçerek bebeğinizin gün boyu rahat uyumasına yardımcı olabilirsiniz.

 

BEBEK YASTIĞI ALIRKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

 

Hassas cilde sahip bebeğiniz için %100 pamuktan üretilen yastık kılıfı tercih edin.

Sık sık yıkama gerektirdiği için makinede yıkanabilir özellikte olmasına ve dayanıklı olmasına özen gösterin.

Kir ve leke karşıtı olan, zor yıpranan, sıcak ve soğuğa karşı dirençli olan yün yastıklara göz atın.

 

BEBEK YORGANI

 

Bebek yorganları genellikle yetişkinlerin kullandıkları yorganların küçük benzerleridir. Ağırlıklarının daha hafif olması gerekir. 12 aydan küçük bebeklerde yorgan kullanımı önerilmez. 12 aydan büyük bebeklerde ise az ağırlıkta yorganlar tercih edilmelidir. Seçeceğiniz yorganın yumuşak olması ve nefes alabilir özellikte olması önemlidir. 

Bebeklerin gelişimi için doğal ürünler kullanmak gerekiyor. Bebek yorganları, doğal yün, pamuk ve elyaf gibi malzemelerden üretilmektedir. Bebeklerin cildine temas edeceğinden dolayı antialerjik olmalıdır. Kış aylarında bebeğin üşümemesi için yün bebek yorganı kullanılmalıdır. Yün yorganın içeriğinin doğal olması ve sıcak tutmasıyla nedeniyle tercih edilme sebeplerindendir. Bebek yorganlarının konfor seviyelerini arttırmak için kullanılan silikon elyaflı yorganlar iyi bir seçimdir. Yorganın dış yüzeyindeki kaplamanın pamuk dokulu olması bebeğin cildi için oldukça önemlidir. 

 

BEBEK YORGANI ALIRKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

 

Bebek yorganı alırken, yorganın bebek yatağı ile uygun ölçülerde olup olmadığına bakılmalıdır. 

Yorganın üretildiği malzemenin kalitesine önem verilmelidir. Yorganın dış yüzeyindeki kumaşın içerdiği malzemenin doğal olması bebeğinizin cildi için önemlidir.

Doğal olması nedeniyle pamuk bebek yorganları tercih edilir.

Nefes alabilir özellikte ve terleme yapmayan yorganları tercih etmek, bebeğiniz için doğru bir karardır.