BRODE

DANTEL

 

Dantel, ev dekorasyonunda ve kıyafetlerde kullanılan, her türlü iplikle örülen veya bir kumaşın kenarına işlenen örgü çeşididir. Hanımların vazgeçilmezi ve aynı zamanda evlerin en gözde aksesuarlarıdır. Dantelin tarihimizde önemli bir yeri bulunmaktadır. 

Eski zamanlardan beri Türk örf ve adetlerinde önemli yer edinmiştir. Farklı tarz ve çeşitte dantel örneği vardır. Çeşitliliğin fazla olmasıyla kullanım alanları da artmıştır. Dantel yapmanın başlıca iki yolu bulunur. Bunlardan biri, bobinlere ya da makaralara sarılmış ipliklerle yapılana kopanaki dantel denir. Diğeri ise, iğne ile yapılana oya denir. Danteller ile pek çok eşyayı, ürünü süsleyebilirsiniz. 

Nazik Home’un sizler için hazırladığı koleksiyonlarında birbirinden farklı modelde ve renkte brodelere göz atmanızı tavsiye ederiz. 1.sınıf kaliteli malzemeden üretilmesi, nefes alabilir özellikte olması ve leke tutmayan iplik özelliği ile kullanıcılarını oldukça memnun etmiştir. Kullanım amacınıza, tarzınıza, aradığınız modele göre danteli rahatlıkla bulabilirsiniz. Danteller hiçbir zaman eskimeyecek bir tarzın vazgeçilmez parçalarıdır.

Eşsiz tarzlarda ve 1.sınıf kalitedeki brodeler 7000 metrekarelik fabrikamızda üretilmektedir. Dünyanın dört bir yanına kolay iade seçeneğiyle hizmet veren Nazik Home sizler içi her zaman en iyisini düşünerek üretmeye devam edecektir.

 

GÜPÜR DANTEL

 

Güpür danteller düz bir şeritten üretilebileceği gibi oymalı şekilde de üretilmektedir. Güpür modellerde bej, krem, antrasit, somon, polen, su yeşili, siyah gibi renkler bulunabilir. Kültürümüze Fransa’dan gelen güpür, geniş ilmeklerden oluşmaktadır. Ev dekorasyonunun önemli bir parçası olan perdelerde dantel kullanılarak tasarıma yenilik gelmiştir.

 

KOPANAKİ DANTEL

 

Kopanaki danteller, el örmesi dantellere benzetildiğinden oldukça popülerdir. Klasik etek uçlarına uygulanan danteller arasındadır. Kopanaki dantelli bir örtü cinsidir. Ayrıca, el ile bir çeşit dantel örmek için kullanılan silindir şeklindeki araçtır veya bu araç üstünde örülen bir tür danteldir.

 

DANTEL KULLANIM ALANLARI

 

Dantel örneği çeşitlerinin artmasıyla kullanım alanlarında da artış olmuştur. Bunlardan bazıları havlu kenarları, örtü köşeleri, perde, masa örtüsü, runner, nevresim, yastık gibi birçok üründe dantel kullanılmaktadır.

Dantellerinizi 30 derece sıcaklıkta çamaşır makinesinde ya da elde yıkayarak temizleyebilirsiniz. Renklerinde herhangi bir akma ya da çekme yapmaz. Güvenle kullanabilirsiniz.