DÜZ NEVRESİM VE NEVRESİM TAKIMI

 

Bir evin vazgeçilmez ürünleri vardır. Bunlardan biri, içinde çarşaf, yastık kılıfı ve nevresimden oluşan nevresim takımlarıdır. Her evde yedeği bulunması gereken ev tekstili ürünüdür. Birden fazla renk seçenekleriyle her tarza uygun bulabileceğiniz modeller bulunur. Düz nevresim takımlarının uzun süreli kullanım sağlanması için kaliteli ve dayanıklı malzemelerden üretilmesi gerekir. Kullanıcı sayısına göre çift kişilik ve tek kişilik olarak bulunur.

Nevresim takımları her zevke uygun olarak üretilmiştir. Üretildiği pamuk saten kumaşı sayesinde kullanıcıların beğenisini kazanmıştır. Pamuk saten kumaşların özelliği 84 tel iplik ile dokunarak dayanıklı olması, hava geçirgen özelliği sayesinde terleme yapmaması, yıkama sonrası ütü gerektirmediğidir.

Odanın dekorasyonunda büyük katkısı olan nevresim takımları, odanın renklerine ve eşyalarına uyum sağlamalıdır. Seçeceğiniz sade modellerle odanızın dinginliğini koruyabilir ya da hareketli görüntüyü sadeleştirebilirsiniz.

Çift kişilik ve tek kişilik düz nevresim takımları ile hem evinizin dekorasyonuna renk katacak hem de konforun tadını çıkaracaksınız. Yatak odaları, günün yorgunluğunu attığımız, dinlendiğimiz yerdir. Odanın ambiyansını daha samimi ve sıcak hale getirmek için dekorasyonla uyumlu nevresim takımı seçebiliriz. Düz ve sade modeller seçerek göz yormadan dinginliği sağlamış oluruz.

Düz nevresim takımları günümüzde yalnızca evlerde değil, otel gibi toplu alanlarda da sıklıkla kullanılır. Ürünlerin yıkama ve kullanım talimatlarına uyulması ile deforme olmadan uzun süre kullanım sağlanır. Pamuk kumaşa sahip ürünler düşük sıcaklıkta yıkanmalıdır.

Nazik Home’un koleksiyonlarında yer verdiği düz nevresim takımları 1.sınıf kalite malzemeden üretilerek kullanıcıların beğenisine sunuluyor. 84 tel sıklığında %100 organik pamuk saten kumaştan üretildiğinden uzun ömürlü kullanım sağlar. Farklı renk kombinasyonlarına sahip ürünleri ile odanızdaki dekorasyona uyum sağlayacaktır. İster oluşturulan nevresim takımlarından yana tercihinizi yapın ister kendi takımınızı kendiniz oluşturun.

 

NEVRESİM TAKIMLARININ ÖLÇÜLERİ VE İÇERİĞİ

 

Tek kişilik düz nevresim takımlarının içinde 1 adet tek kişilik nevresim 160x220 cm, 1 adet çarşaf 180x240 cm, 2 adet düz yastık kılıfı 50x70 cm bulunur. Çift kişilik düz nevresim takımlarında 1 adet çift kişilik nevresim 200x220 cm, 1 adet çarşaf 240x260, 2 adet düz yastık kılıfı 50x70 cm bulunur.

 

ÇARŞAF VE ÇARŞAF TAKIMI

 

Yatakların temiz kalması ve rahatlık sağlaması için gerekli olan önemli ev tekstili ürünüdür. Nevresim takımlarından ayrı olarak da satılan çarşaflar oldukça kullanışlıdır. Yataklarınıza şık ve estetik bir görünüm kazandıracak çarşaflar farklı renk alternatifleriyle karşınıza çıkıyor. Yatakların kirlenmesini önleyerek kullanım rahatlığı sağlarlar. Çeşitli renkleri bulunan çarşaflar her zevke ve tarza hitap eder.

Çarşaf takımları her gün kullanıldığı için dayanıklı olmalıdır. Bu nedenle kaliteli malzemelerden üretilmiş olması önemlidir. Kalitenin adresi Nazik Home’da tek renk çarşaf takımı modellerinden arayanlar için birçok çeşit bulunur. Her tarzda nevresimlere uyum sağlayacak çarşafları rahatlıkla bulabilirsiniz. Günlük kullanım için üretilen çarşaflarda dayanıklılık ve konforlu olması göz önünde bulundurulur. %100 pamuk saten kumaştan üretilen çarşaflar günlük kullanıma uygundur.

 

ÇARŞAF SEÇERKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

 

Yatak ölçünüze uygun çarşaf seçmelisiniz. Standart ölçülerdeki çarşaflar her yatağa uygun olmuyor. Bu nedenle kullanım rahatlığı için yatağınızla orantılı boyutlarda olmasına dikkat etmelisiniz. Çok geniş bir yatağa sahipseniz king size çarşaf tercih edebilirsiniz. Daha küçük boyutlarda yatak için tek kişilik çarşaf uygun olacaktır.

Seçeceğiniz çarşaf renginin nevresim takımınızla uyumlu olup olmaması zevkinize ve tarzınıza bağlıdır. Nevresim takımınızla zıt renkte çarşaf tercih ederek kontrast elde edebilirsiniz. Böylelikle odanıza canlılık katabilirsiniz.

Çarşaf seçiminde dikkat edilmesi gereken diğer özellik de üretiminde kullanılan malzemedir. Sağlığınız ve konforunuz için %100 pamuk saten ürünlere yönelmelisiniz. 

Pamuk saten kumaşlar, pamuk kumaşlardan daha yumuşak ve dayanıklıdır. Çok kırışmayan yapısı sayesinde ütü yaparken kolaylık sağlayacaktır. Çarşaflarınızı 30 derece ılık suda yıkayabilirsiniz. Çekme yapmazlar.

Çarşafları yastıklarla beraber set haline alabileceğiniz gibi tek halde de alabilirsiniz. Çarşafı, yastık kılıfını ve nevresimi farklı renklerde ya da aynı tonlarda seçip kendi setini oluşturabileceğiniz gibi, hazır kombinasyonlara da göz atabilirsiniz.

Çarşaflarda, tek kişilik, çift kişilik ve king size boyutları bulunur. Bu ölçülerden kullandığınız yatağa uygun olanı rahatlıkla bulabilirsiniz. &100 pamuk saten kumaş özelliği ile de uzun ömürlü kullanım sağlarlar.

Uyku sırasında hareketten kaynaklı çarşaflarda kayma ve açılma olabilir. Bu durum uyku esnasında da sonrasında da rahatsız edici olabiliyor. Bu nedenle lastikli çarşaflar oldukça önemli yer ediniyor. Yatağı tamamıyla sararak gergin bir görüntü oluşturur ve uç kısımlarında yer alan lastiklerden dolayı yatağın dört bir yanına sıkıştırıldığında yatağı tamamıyla sarar ve rahat bir uyku geçirmenize olanak sağlar. Tek kişilik yatağınız için tek kişilik lastikli çarşaf kullanarak kesintisiz bir uykuya zemin hazırlarsınız. Aynı şekilde çift kişilik yatak için de çift kişilik lastikli çarşaf kullanabilirsiniz.

Tek kişilik lastikli çarşaf ölçüleri 180x240 cm, çift kişilik lastikli çarşaf 240x260 cm, king size lastikli çarşaf 260x280 cm’dir.

 

YASTIK KILIFI

 

Yastık kılıfları yastıkları kaplayan örtülerdir. Yastıkların kirlenmesini engeller. Dinlenmek için kullandığımız yastıkların nasıl göründüğü de önemlidir. Uyku konforu için kullanılan yastık kılıfının da yumuşak ve rahat olması gerekir. Nevresim ve çarşaflarla olan uyumu yakalandığında estetik bir görünüm ortaya çıkar. Birbirinden farklı renk seçenekleri bulunan yastık kılıfları, zevkinize ve tarzınıza uygun seçebilirsiniz. Seçtiğiniz yastık kılıfına uygun yastığı da Nazik Home’dan bulabilir keyifli alışveriş yapabilirsiniz.

Yastık kılıfı seçerken üretildiği malzemenin kalitesine bakılmalıdır. Sık yıkanma gerektirdiğinden dayanıklı yapıda olmalıdır. Nefes alabilir özelliği ile terletme yapmayan modeller tercih edilmelidir. Nazik Home’da bulunan yastıklar ve yastık kılıfları 84 tel sıklığında %100 pamuk kumaşından üretilmiş 1.kalite ürünlerdir. Solma ve çekme gibi problemler yaşamazsınız. Yastık kılıflarını 30 derece ılık suda temizleyebilirsiniz. Hijyen ve sağlık için yastık kılıflarını haftada en az 2 kere değiştirmelisiniz. Yastık kılıfı ölçüleri 50x70 cm’dir.