₺19,99 KDV Dahil
₺29,99 KDV Dahil
₺125,00 KDV Dahil
₺199,00 KDV Dahil
₺39,99 KDV Dahil
₺50,00 KDV Dahil
₺105,00 KDV Dahil
₺120,00 KDV Dahil

 

HAVLU

 

Havlu her iki yüzünde yumuşak tüyleri olan bezdir. Vücudun ıslak olan yerlerini kurutmak için kullanılır. Sıklıkla yıkadığımız ellerimizi ve vücudumuzu kurularken cildimizi tahriş etmemeye özen göstermemiz gerekir. Bambu ve pamuktan üretilen havlular cildimiz için en iyi seçenek olacaktır. Üretim için genellikle pamuk tercih edilir, çünkü ağartıldıktan sonra havluya suyu emme gücü kazandırır. Günlük hijyen için en önemli parçalardan biri olan havlular, banyolarda el, yüz ve vücut kurulamak amacıyla kullanılır. 

Duştan sonra ihtiyacınız olan saç ve vücudunuzu kurulamak için oluşturulan banyo havlu setlerine de göz atabilirsiniz. Önceliği hijyeni sağlamak olan havluların banyo ve mutfak dekorasyonuna uyumlu birçok çeşidi bulunmaktadır. Farklı renk ve modellerde bulunan havluların örneklerini Nazik Home’da görebilirsiniz. Banyonuzun atmosferini değiştirecek, farklı tarz ve renklerdeki havluları inceleyebilirsiniz. Yalnızca banyo için değil mutfak ve diğer mekanlarda kullanmak üzere çeşitli havlu modelleri bulunmaktadır. Tarzınıza göre seçtiğiniz havlularınız ile kendinizi yansıtabilirsiniz. Hem sizin hem de çocuğunuzun sağlığı için pamuktan ya da bambu dokumadan üretilen havluları kullanmanız oldukça önemlidir. Organik pamuktan üretilmiş el havlularının suyu çabuk emmesi ve kuruması sayesinde mutfaklarda kullanımı oldukça yaygındır. 

 

HAVLU ÜRETİM AŞAMALARI

 

Banyoların ve mutfakların vazgeçilmezi olan havluları kullanmadan önce nasıl üretildikleri hakkında bilgi edinmeniz oldukça önemlidir. Severek kullanılan yumuşacık havluların hangi aşamalarda üretildiğine birlikte bakalım. Havlu kelimesi yünlülerin, kadife gibi kumaşların yüzeyindeki ince tüylere denilen “hav” sözcüğünden gelmektedir. Havlu üretimi 100 yıla yakın bir tarihe dayanır. Havlu yapımında ilk adım ipliklerinin makineye sarılması ve boyanmasıdır. Daha sonra dokuma ve dikim işlemi gerçekleşir. Havlu üretiminde kullanılan ham madde pamuktur. Çünkü pamuk emiş gücü bakımından oldukça kullanışlıdır ve kaliteli olmasında büyük rol oynar.

 

HAVLU SEÇERKEN NELERE DİKKAT ETMELİYİZ

 

  • Havlular, el, yüz, banyo, plaj havlusu olarak sınıflandırılabilir. İhtiyacınıza uygun ölçülerde havlu seçimine dikkat etmelisiniz.
  • Su emiciliği yüksek, kaliteli havlular seçmeye özen gösterin. Pamuk iplikten üretilmiş havlular ihtiyacınızı karşılayacaktır. 
  • Yeterince yumuşak olup olmadığını kontrol ederek cildiniz için en uygun olanı seçmelisiniz.
  • Kullanım amacınıza ve tarzınıza uygun seçimler yaparak günlük, özel kullanım, hediyelik gibi ihtiyaçlarınızı sağlamış olacaksınız.
  • Yüz havlusu satın alırken hav yüksekliğine ve gramajına dikkat edilmelidir. Kullanıldığı iplik türüne ve buna bağlı olarak yumuşak dokusuna, emiciliğine önem verilmelidir.

 

YÜZ HAVLULARINDA HİJYENİN ÖNEMİ

 

Banyolarda el ve yüz havluları genellikte birlikte kullanılır. Fakat bu durum hijyen açısından sağlıklı değildir. Her bireyin kullandığı havlu ayrı olmalıdır. Havluda biriken bakteriler cildimiz için sakıncalıdır. Banyodaki bir köşeyi ailenize birer havlu koymak için ayırabilirsiniz. Her birey için farklı renk veya desenlerde havlu tercih ederek dekorasyona ayrı bir hava katabilirsiniz.

 

BAMBU HAVLU İLE DOĞALLIĞI YAKALAYIN

 

Bambudan elde edilen iplik tamamen doğal olduğu için havlu anti bakteriyel ve anti alerjik özelliğe sahiptir. Hafif ve yumuşak dokuları vardır. Dayanıklı olması sayesinde uzun ömürlüdür. Hava geçirgenliği sayesinde çok iyi koku giderir. Sağlık için hijyeni sağlamak oldukça önemlidir. Bu nedenle elleri ve vücudu sık sık yıkamak gerekir. Yıkamadan sonraki önemli aşama ise cildi tahriş etmeden yüksek emici gücüyle kurulamaktır. Bambu dokumadan ve pamuktan üretilen havlular ihtiyacınızı karşılayacaktır. 

 

HAVLU SETİNLE BÜTÜNLÜĞE ULAŞ

 

Birçok renk ve modelde havlu takımları bulunmaktadır. Havlu takımlarının kendi aralarında uyumlu olması nedeniyle banyonuzda ahenk sağlayabilirsiniz. Havlu takımının içerisinde el havlusu, yüz havlusu ve banyo havlusu gibi çeşitler bulunur. Çeyiz hazırlığında havlu setleri işinizi oldukça kolaylaştıracaktır. Tek tek el, yüz, banyo havlusu seçmek zorunda kalmadan farklı desen ve modellerde havlu setlerine ve hamam setlerine Nazik Home’dan ulaşabilirsiniz. 

Havlu setinizi seçerken önceliği kalitesine, kullanıldığı iplik türüne vermelisiniz. Pamuk ve bambu ipliğinden üretilen havlular uzun süre sizinle olacaktır. Daha sonra ise zevkinize uygun desen ve renk seçeneğine bakabilirsiniz. Çift kişilik hamam setleri yeni evlenen çiftlere özel bir hediye seçeneğidir.

 

HAVLU İLE İLGİLİ PÜF NOKTALAR

 

Her gün kullanılan yüz havlularının, sık sık yıkanması ve kurulanması gerekmektedir. Havluların ilk kullanım öncesinde yıkanması emiciliğini arttıracak ve renklerin daha uzun süre canlılığını korumasını sağlayacaktır.

Havlu her evde mutlaka olması gereken eşyadır. Günlük kullanıma uygun sade modeller, özel günlerde misafirleriniz için çıkaracağınız motifli, dantelli havluları Nazik Home beğenilerinize sunuyor.

Çeyiz hazırlığında listede yer alan havlu setleri, yeni evlenen çiftlerin ev ziyaretinde hediye niteliğinde de tercih edilme sebebidir.

Banyo dekorasyonunuza hareket ve renk katmak isterseniz, canlı ve desenli şekillerde havlular seçip ortama hava katabilirsiniz. Ya da sadelikten yanaysanız, daha düz ve pastel tonlardaki renklere yönelip hem sade hem şık bir görünüm sağlayabilirsiniz. 

Havluları renklerine göre yıkamanız gerekir. Beyaz havlular ile renkli havluları bir arada yıkamak renklere ve dokuya zarar verecektir. Bu nedenle ayrı ayrı yıkanması önemlidir.

Hamam setlerinde bulunan kokulu sabun ile banyonuzun ihtiyacının tamamlayabilir, hoş kokusuyla büyülenebilirsiniz. Ayrıca hediye seçeneği olarak düşünüldüğünde çok hoş ve kullanışlı bir hareket olacaktır.

 

HAVLULARI YIKARKEN DİKKAT

 

Havlunuzun kullanım ömrünü arttırmak istiyorsanız, yıkama talimatlarına uymalısınız. Öncelikle havluları renklerine göre ayırarak yıkamalısınız. Havluların yüksek ısıda yıkanması çabuk yıpranmasına sebep olacaktır. Havluları 30 derece gibi düşük sıcaklıkta yıkamanız önerilir. Etikette yazan talimatlara uymanız sonucunda havlularınızın daha uzun ömürlü kullanıma sahip olacağını göreceksiniz. 

 

HAVLU MODELLERİ

 

Banyo ve mutfakta olmazsa olmaz havluların çeşitli boyutları bulunmaktadır. Kullanım alanlarına göre seçilen bu boyutlar genellikle; el havlusunda 30x50, yüz havlusunda 50x90, banyo havlusunda ise 90x150 boyutlarında bulunabilmektedir. Boyutlarda değişkenlik söz konusu olabilir. El havlusu, ellerinizi yıkadıktan sonra lavabonuzun yanında yer alan ellerinizi kurulamaya yarayan havlu türüdür. Pamuklu ve bambu ipleri sayesinde ellerinize gerekli önemi vererek yumuşacık bir his bırakacaktır. Yüz havluları da cildinizin hassasiyetine önem verilerek üretilmiştir. Yüzünüzü yıkadıktan sonra kurulamak amacıyla üretilmiştir. Yüz havluları, diğer havlularda olduğu gibi sık sık yıkanmalıdır. Banyo dekorasyonuna farklı bir hava katan yüz havluları yalnızca kullanımları ile değil, şık görünümleriyle de dikkat çeker. Banyo havluları ise duştan sonra vücudumuzu kurulamak amacıyla bulunmaktadır. Yumuşak dokusu ve emiciliği ile rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Eviniz için havlu alırken, kişi sayısına göre havlu almanız önerilir. El, yüz ve vücut için kullanılacak havluların kişiye özel olarak alınması ve kullanılması hijyen açısından önemlidir. Farklı tarzlara sahip kişilerin kendilerini iyi hissettirecek dokuda ve modelde havluları Nazik Home’da birçok çeşitte bulabilirsiniz. Set halinde bulunan havlular, havlu seçiminde işinizi oldukça kolaylaştıracaktır. Aynı renk ve desendeki setleri tercih etmeyip, kendi setinizi oluşturabilirsiniz. 

Pamuk ya da bambu havlu modelleri cildi hassas kişilerin önceliğini verdiği ürünlerdir. Göze hitap eden renk ve modellerde üretilen bambu ve pamuk ipliğinden üretilmiş havlular günlük kullanımının dışında şık bir hediye seçeneği olarak da sizi memnun eder. Pamuk ve bambu dokumalı havlular cildi tahriş etmediğinden ve nemi kolayca emdiğinden dolayı tercih edilme sebeplerindendir.