RUNNER

 

Bir eve taşınırken temel eşyalar alırız. Her ne kadar çok beğenerek alsak da zamanla dekorasyonun ve tarzın değiştiğini görürüz. Özellikle bizim için önemli olan konuklarımız geldiğinde bir farklılık yaratmak isteriz. Bunun için değiştireceğiniz en ufak parça bile bu farklılığı yaratmanıza yeterli olacaktır.

Özellikle son zamanlarda oldukça popüler olan runnerlar, yalnızca özel günlerde misafirler için değil, günlük yaşantıda kullanılmaktadır. Sofraları şık ve estetik gösteren runnerlara Nazik Home aracılığı ile ulaşabilir, sizler de masanıza gereken değeri verebilirsiniz. Birbirinden farklı modelde ve renkte runnerlar evinizi süslemeye, sofralarınıza şıklık katmaya hazır.

Yapılan şahane yemekler kadar sunulduğu masanın dekorasyonu da oldukça önemlidir. Masada kullanacağınız runner, göze hitap ederek misafirlerinizin beğenisini alacaktır. Runnerlar genellikle masa örtülerinin üzerine serilerek kullanılır. Masanın yüzeyini tamamen kapatmayacak şekilde de kullanılabilir. Kullanacağınız runner örtüler masanıza düzenli bir görünüm kazandıracaktır.

Normal masa örtülerine göre daha dar ve uzun yapıdadır. Farklı şekillerde ve boyutlarda olanları da vardır. Şık bir masanın tamamlayıcı parçası olan ve özellikle zarif yemek masalarında ortama eşlik eden runnerlar dekoratif amaçlı olarak da kullanılır. Nazik Home’un sizlere sunduğu runnerlardan sofralarınıza, tabaklarınıza ve dekorasyonunuza uyumlu, farklı çeşit ve renkteki modellerden tarzınıza uygun olanı seçebilirsiniz. Koleksiyonlarında yer verdiği ürünlerinde tekli halde bulabileceğiniz gibi, set halinde de görebilirsiniz, İhtiyacınıza uygun şekilde hem fiyat açısından hem de uyum açısından büyük kolaylık sağlayacak ürünlere sahip olabilirsiniz.

 

RUNNER MODELLERİ

 

Birbirinden farklı renk ve modellerde runner çeşitleri, kullanıcılara farklı seçenekler sunmaktadır. Günlük kullanımdan özel gecelerde kullanacağınız birçok modele ev sahipliği yapan Nazik Home, tasarımlarıyla oldukça ilgi çekiyor. Masaya estetik bir görünüm kazandıran runnerlar, isteğe bağlı olarak tekli ya da ikili olarak kullanılabiliyor. Tarzınızı ve kişiliğinizi yansıtabileceğiniz etkili bir aksesuardır. Runnerlar zarf şeklinde, dikdörtgen ya da kare şeklinde de olabilir.

Farklı boyutlardaki masalara uygun runnerlar bulabilirsiniz. 

Özel davetlileriniz için sereceğiniz runner modelinin şık ve gösterişli olması hazırladığınız servislerin daha göze hitap etmesini de sağlayacaktır. Gelen misafirlerinizin beğenesini kazanacak, gecenizin güzel geçmesini sağlayacaktır. Güzel geçen yemeğin ardından lekelenmiş runnerla karşılaşmak istemiyorsak, leke tutmayan özelliği ve dertsiz kumaştan üretilmiş 1.sınıf kalitedeki runnerları tercih etmeliyiz. Bu özellikler sayesinde hem kullanışlı olacak hem de şık bir görünüm kazanacaktır.

Özellikle çocuklu ailelerin tercih etme sebeplerinden olan leke tutmayan runnerlar ile şıklığınızdan ve rahatlığınızdan vazgeçmeyin. Birbirinden farklı çeşitteki runnerlar, uç kısımlarındaki dantel detaylarıyla, kenar kısımlarındaki estetik nakış tasarımlarıyla ya da dantelin bütününü sardığı modellerle şıklığından vazgeçmeyenlere birçok seçenek sunar. Runner seçiminiz yemek takımı ile uyumlu olmalıdır. Eğer desenli, göz alıcı yemek takımına sahipseniz daha sade runner seçerek uyumu yakalayabilirsiniz.

Sadelikten yana tercihini kullananları ise düz renklerde ve kenar kısımlarındaki nakış işlemeleriyle göz yormayan modeller karşılıyor. Nazik Home ürettiği 1.sınıf kalitedeki runnerları özel sıvamalı sert kutusunda sizlerle buluşturuyor. Dünyanın dört bir yanına ulaştırdığı ürünleriyle kalitesini gösteriyor.

Nakışlı, dantelli leke tutmayan kumaşı ile evlerinizdeki şıklığı masalarınıza getiriyor. Sizlerde hem kullanışlı hem de şık ve zarif runner arayışında iseniz sitemize göz atabilirsiniz. Özel olarak işlenmiş nakışlar, şıklık sağlayan danteller ile üretilen runnerları sevdiklerinize hediye edebilir, onların masalarına eşlik edebilirsiniz.

 

UYGUN BOYUTLARDA RUNNER SEÇİMİ

 

Runner seçerken kullanacağınız alanın boyutlarını da göz önünde bulundurmanız gerekir. Masanın uzunluğuna bakarak runner seçimi yapmalısınız. Örneğin, genişliği uzun bir masaya ince bir runner seçimi yapmak yanlış bir görüntü sağlayacaktır. Masanın ve runnerın ölçüleri birbiriyle orantılı olmalıdır. Bu sayede göze hoş görünecek ve düzenli bir görünüm kazanacaktır. 

Zevkinize göre masa örtüsünün üzerine runner sermek yerine, runnerı tek başına da kullanabilirsiniz. Özellikle ahşap masalarda runnerı tek başına kullanmak oldukça estetik ve şık bir görünüm sağlayacaktır. Runnerı enine doğru serecekseniz eğer mobilya genişliğinin üçte biri olmasına dikkat edebilirsiniz.

 

RUNNERLARDA KULLANILAN KETEN KUMAŞ

 

Runnerlarda kullanılan keten kumaşın birçok avantajı bulunur. Leke tutmayan yapısıyla oldukça rahat kullanım sağlamaktadır. Uzun ömürlü ve dayanıklı olmasıyla bütçe dostudur. Su emiciliğinin yüksek olması da avantajlarından biridir. Yapısı nedeniyle masanıza katacağı şıklık kaçınılmaz olacaktır. Keten kumaş, doğal dokusu sayesinde zarif bir hava katacaktır.

 

RUNNER BAKIMI

 

Kullandığınız runnerın nasıl temizlendiğini bilmek için ilk önce yapıldığı maddeyi bilmeniz gerekir. Bu maddeye göre bir yol izlemelisiniz. Hangi kumaştan yapıldığını bilmek nasıl temizlenmesi gerektiğini bilmek için önemli bir detaydır. Bu durumlarla çok uğraşmak istemiyorsanız, keten kumaşları gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Leke tutmayan özelliği ve yüksek su emiciliği nedeniyle tercih edilme nedenleri arasındadır. Kullandığınız runnerları 30 derece ılık suda yıkayabilirsiniz. Çamaşır suyu gibi ağartıcı madde kullanmanız önerilmez. Runnerlarınızı uzun süreli kullanmak için bu özelliklere dikkat etmeniz önemlidir.

 

RUNNER ALIRKEN DİKKAT EDECEĞİNİZ HUSUSLAR

 

Sizin için özel olan misafirlerinize yakışır runnerları seçerken dikkat etmeniz gereken noktalar vardır. Bu noktaların en başına seçeceğiniz runnerin yemek takımınıza ve masanıza olan renk ve desen uyumu gelmektedir. Yalnızca masanıza değil, evin genel dekorasyonuna uyumlu olması da oldukça önemlidir. Bunlara ek olarak runnerın masanızın boyutuna uygun ölçüde olması gerekir. 

Uygun ölçülerde seçeceğiniz runner, masanızda daha şık ve zarif bir görünüm sağlayacaktır. Ve bir diğer önemli nokta ise kullanım kolaylığı ve temizleme sürecidir. Özellikle çocuklu ailelerin tercihi olan keten kumaştan üretilen runnerlar hayatınızı kolaylaştıracak niteliktedir.

Masanızda ağır ve klasik şık bir görünüm istiyorsanız eğer, dantelli modellere bakabilirsiniz. Aradığınız şıklığı ve estetik duruşu dantelli runnerlarda yakalayabilirsiniz.