BORNOZ

 

Duş sonrası kullanılan ve vücuttaki fazla suyu emen bornoz modelleri yumuşacık dokularıyla ve birbirinden zarif görünümleriyle ortaya çıkıyor. Bornozlar, rahatlatan bir duş sonrasında banyodaki keyfin devam etmesini sağlıyor. Kullanıcılar için önceliği işlevselliği olan bornozlar, farklı tasarım ve şık görünümleriyle de ilgi çekiyor.

Bornozların kaliteli materyallerle üretilmesi dikkat edilmesi gereken noktalardan biridir. Asıl amacı duş sonrası vücuttaki fazla suyu emerek sıcak tutması olduğundan dolayı kaliteli dokusuyla ihtiyacı karşılayan ürünler tercih edilmelidir. Evlerin olmazsa olmaz tekstil ürünlerinden biri olan bornozlar, her zevke uygun tarzda ve renkte üretilerek çeşitlik açısından herkese hitap ediyor. Kişisel bakımın önemli parçalarından olan bornozların yumuşak dokulu ve kaliteli olması banyo konforunuzu arttıracak, iyi hissetmenizi sağlayacaktır.

 

BORNOZ TAKIMI MODELLERİ

 

Bornoz takımı modelleri birbirinden şık ve zarif görünümleriyle oldukça dikkat çekiyor. Bornoz takımları genellikle %100 pamuk ipliğinden üretiliyor. Pamuk lifinin yüksek hidrofil yapısı sayesinde hızlı su çekme ve hapsetme özelliğine sahiptir. Pamuk ipliği sayesinde yumuşacık his bırakan bornoz takımları sizi sıcacık tutacaktır. Doğal malzemelerden üretildiklerinden dolayı uzun süre kullanılsa da formunu ve yumuşaklığını kaybetmiyor. 

Bornoz takımlarında kurulanma için kullanılan bölgeler genellikle sade, kalan yerlerde desenler kullanılabiliyor. Yaka, kol veya etek uçlarında desen kullanımı tercih ediliyor. Kullanılan desenlerde nakış veya dikim yöntemi kullanıldığı için suya dayanıklı olduklarından daha uzun süreli kullanım sağlıyor. Bornoz ve havlu üzerinde bulunan motifler, nakış işleri zarif bir görünüm kazandırıyor. Kurulanmanın dışında şık bir görünüm de elde edebiliyorsunuz. Sadelikten uzak, gösteriş sevenlerin de kendilerine uygun modelde bulabileceği bornoz takımlarına Nazik Home’dan ulaşabilir, kurulanmanın keyfine varabilirsiniz.

 

BORNOZ SETİ İLE BÜTÜNLÜĞÜ SAĞLAYIN

 

Duş sonrasında ihtiyaç duyulan ve kullanımı oldukça önemli olan bornozlara ister tek halde ister set halde sahip olabilirsiniz. Genellikle set içerisinde 1 adet kadın bornoz, 1 adet erkek bornoz, 2 adet kadın ve erkek 50x90 cm yüz havlusu, 2 adet kadın ve erkek 70x140 cm hamam havlusu şeklinde bulunur. Farklı renk seçenekleri ile zevkinize uygun olanı tercih edebilirsiniz.

Nazik Home’da Sade tarzınıza uygun bornoz modellerini bulabileceğiniz gibi gösterişli, dantelli modelleri de bulabilirsiniz. Zarif bir görünüme sahip bu modeller duş sonrasında da tarzından vazgeçmeyenler için oldukça idealdir. İçinde kendinizi iyi hissedeceğiniz yumuşaklıkta bornozlara bir tık kadar yakınsınız. Cildiniz ve hisleriniz için en doğru kararı vermenize yardımcı olacak modellere bakmanızı tavsiye ederiz.

Setlerin içerisinde bulunan yüz ve hamam havlularını farklı alanlarda kullanabilir, yatıya kalan misafirlerinize özel çıkarabilirsiniz.

 

BORNOZ SETİ ALIRKEN BUNLARA DİKKAT EDİN

 

Bornozların ciltle olan temasından dolayı kişiye özel olması gerekir. Kişisel bornozun bir başkası tarafından kullanılması bakteri oluşumuna yol açabilir. Bornozun rutubet veya bakteri oluşumunu engellemek için sık sık havalandırmak gerekir. Nemli ortamda çok bulunmamasına özen gösterilmelidir.q

Bornozları yıkarken aynı kumaştan ürünlerle yıkamanız önerilir. Ürünün çekmemesi ve renginin korunması için yıkama talimatlarına dikkat edilmelidir. 

Su emiciliğinin yüksek olması için kullanılan ipliğin pamuk ya da bambu olmasına dikkat edilmelidir. Pamuk ipliğinden üretilmiş bornozların bıraktığı yumuşak his ile keyifli vakit geçirebilirsiniz. Mevsim şartlarını da göz önünde bulundurarak kışın uzun modelleri, yazın ise kısa modelleri düşünebilirsiniz.