₺249,00 KDV Dahil
₺449,00 KDV Dahil
%45 İndirim
%45İndirim
Renk Seçenekli
₺499,00 KDV Dahil
₺1.199,00 KDV Dahil
%58 İndirim
%58İndirim
Renk Seçenekli

 

MASA ÖRTÜSÜ NEDİR?

 

Masa örtüsünün tarihi çok eski zamanlara kadar uzanmaktadır. Taşa veya yere serilen koyun, dana, geyik, hatta leopar gibi hayvanların derileri örtü olarak kullanılırmış. Erken Tunç Çağında deri ile birlikte kumaş kullanımına da başlanmıştır. Anadolu’da kumaş masa örtüsü kullanımı tüccarların Anadolu’ya kumaş getirmesi ile başlamıştır. 

Masa örtüleri, masaları örten, kullanıldığı alanı bütün ve güzel gösteren çeşitli renk ve boyutlardaki kumaş malzemelerdir. Masa örtüleri misafirlerin gözlerine ve zevklerine hitap etmelerinin yanı sıra salona güzel bir hava katar. Masaları dış etkenlerden korur ve emicilik özelliği sayesinde dökülen şeylerin masaya zarar vermesini önler. Servis malzemelerinin konulup kaldırılması sırasında ortaya çıkacak gürültüyü önler. Ayrıca sert malzemelerin masa yüzeyine zarar vermesini engeller.

 

MASA ÖRTÜSÜ KUMAŞ ÇEŞİTLERİ

 

Masanın kullanım amacı ne olursa olsun, yüzeyini korumak ve iyi görünmesini sağlamak için örtme ihtiyacı duyulur. Bunu sağlamak için kullanılan masa örtüleri farklı desen ve boyutlarda olabilir. Kullanılacağı ortama uygun masa örtüsünü seçerken kumaşına dikkat edilmelidir. Masa örtülerinin sık yıkama ve kullanımdan kaynaklı dayanıklı ve uzun ömürlü kumaşlardan tercih edilmesi işinizi oldukça kolaylaştıracaktır. Uzun ömürlü ve dayanıklı masa örtüsü kumaşı denilince ilk akla gelen keten kumaştan yapılmış örtülerdir.

Pamuklu örtüler: Suyu kolay emer. Ayrıca ütülenmeye kolalanmaya uygun kumaşlardır. Ancak, çabuk kirlenir ve buruşmaya müsaittirler. Çok dayanıklı değillerdir. 

Keten örtüler: Oldukça pahalı, dayanıklı ve kaliteli örtülerdir. İyi yıkanıp ütülendiklerinde çok düzgün, pırıl pırıl temiz bir görüntü verir. Özellikle beyaz renkte olanları gözde ürünlerdir. Leke tutmayan özelliği sayesinde uzun süreli kullanıma uygundurlar.

Sentetik örtüler: Sentetik oldukları için nispeten ucuz, yırtılmaya dayanıklı ve kolay temizlenen kumaşlardır. Görünüşleri güzeldir. Ancak çok kaygan olur, kızgın ütü ve ateşle temasından çabucak yanar. Bu yüzden uzun ömürlü olmaz. Çok tercih edilen bir masa örtüsü olmamakla birlikte, cep dostu olduğu doğrudur.

Karışık kumaş örtüler: Diğer kumaşların dışında bunların karışımından yapılmış kumaşlar da vardır. Bu tür kumaşlardan yapılan örtüler, daha elverişli olduklarından restoranlar tarafından tercih edilir.

 

MUTFAĞIN TAMAMLAYICI PARÇASI MASA ÖRTÜSÜ

 

Evde en keyifli dakikaların yaşandığı, yemeklerin yapıldığı, hoş sohbetlerin edildiği, evdekilerin ortak noktası olan mutfağın, tamamlayıcı parçası masa örtüsüdür. Hem mutfak dekorasyonuna hem de ortamdaki sıcak ambiyansa uygun masa örtülerini Nazik Home sizler için özenli bir şekilde üretip beğenilerinize sunuyor. Hem ürün hem renk açısından çeşitli masa örtülerine sahip firma evlerinizdeki sıcak ortama eşlik etmeye hazır.

Mutfak için masa örtüsü seçerken kir tutmayan, suya dayanıklı kumaşlardan yana tercihinizi yapmalısınız. Mutfak gibi çabuk kirlenen ortamlarda genellikle pamuklu kumaşlar tercih edilir. Nedeni de anti bakteriyel özelliği olmasıdır. Sık yıkamaya dayanıklı olan kumaş ise polyesterdir. Kirleri çabucak arındırır. Keten kumaşlar ise şık ve göz doldurucu özelliği ile mutfağın tamamlayıcı parçası olmuştur. Hem yaz hem kış aylarında rahatça kullanılabilir olması, hafifliğine ve kolay yıkama özelliğine bağlıdır.

Mutfak masasına örtü seçerken bulunduğu ortamın desenlerine, renklerine uyum sağlayabilmesine dikkat edilmelidir. Dantelli, nakış işlemeli, sade modelleri ile Nazik Home birçok masaya hoş bir hava katmıştır. Günlük kullanım için düz ve keten modeller tercih edilirken, özel misafirlere uygun dantelli, nakış işlemeli modeller şık bir hava katacağından dolayı tercih edilmektedir.

 

MASA ÖRTÜSÜNÜN SALON DEKORASYONUNA KATKISI

 

Masa örtüleri mutfakta kullanıldığı kadar salonda da kullanılmaktadır. Misafirler için özel olarak serilen masa örtüleri ortamda ayrı bir hava oluşturur. Seçeceğiniz gösterişli, dantelli, nakışlı masa örtüleri özel misafirlerinize yakışır bir şekilde serilecektir masaya. Diğer bir yandan sadelikten esinlenerek dekore edilen salonlara, daha klasik tonlarda ve modellerde masa örtüleri eşlik edebilir.

Evinizin havasına farklılık katacak masa örtüleri sizi ve tarzınızı yansıtacak modellerle Nazik Home firmasında özenle üretiliyor.

Masa örtüleri masanın yüzeyine korumakta önemli bir yere sahiptir.

Yeni aldığınız masanın yüzeyini çizik ve lekelerden korumak amaçlı doğru bir tercih olacaktır.

 

DERTSİZ MASA ÖRTÜSÜ

 

Dertsiz masa örtüsünün özellikleri; leke tutmaz, kolay ütülenir, renginde solma yapmaz ve yıkaması da oldukça kolaydır. Nazik Home, ürettiği masa örtülerinde dertsiz kumaşı sıklıkla kullanmıştır. Bu nedenle tercih edilme sebeplerinden biri olmuştur. Eğer sizde masa örtüsü seçerken kumaş özelliğini önemsiyorsanız firmanın ürünlerine bakmanızı tavsiye ederiz.

Dertsiz masa örtüleri adından da anlaşılacağı gibi dert yaratmaz, leke tutmaz, ütü gerektirmez. Bu nedenden dolayı oldukça pratiktir. Polyesterden üretilmiş bir kumaştır. Dertsiz masa örtüsü kullananlar kullanım rahatlığından dolayı oldukça memnundur.

 

MASA ÖRTÜSÜ SETİ

 

Tek bir masa örtüsünün yanı sıra set halinde kullanabileceğiniz masa örtüleri özel günlerinizde masanızı daha şık bir hale getirecektir. Masa örtüsü + 12 peçeteli sofra seti ile eşsiz bir görünüme sahip olacak masanızın, evinize katacağı havayı tahmin edebiliyoruz. Özel işlenmiş nakışları ile en özel sofralarınıza eşlik edecektir. İşlevsel olduğu kadar şıklığıyla da öne çıkan ürünleri isterseniz takım olarak tercih edebilirsiniz. Seçeceğiniz masa örtüsü takımı hem mobilyalarınızla hem de yemek takımlarınızla uyum içerisinde satın alınarak göze hitap eder. Özel günlere uygun takımlarla hem zarif hem de renkli masalar donatabilirsiniz. Düzenli sunumların ilk görseli olan masa örtüsü seti de gözünüze hitap ederek sofralarınızı tamamlar. Lezzetli yemekler kadar dikkat çeken ürünlerle düzenli ve temiz görünümlü sofralara kavuşabilirsiniz. Setlerin içerisindeki parçalar kullanılan kişi sayısına göre değişir.

 

MASA BOYUTUNA GÖRE HANGİ MASA ÖRTÜSÜNÜ TERCİH ETMELİYİZ?

 

Masa örtüsünü, kullanacağınız masanın ölçüsüne göre seçmeniz oldukça önemlidir. Yuvarlak bir masaya sahipseniz, yuvarlak masa örtülerini tercih etmelisiniz. Fakat masanın ayaklarını kapatmayacak şekilde olmalıdır. Kare masalara uygun olan ise kare örtülerdir ki genellikle günlük hayatımızda yer alır. Dikdörtgen masalar ve organizasyonlarda kullanılan büyük masalara uygun örtülerde bulabilirsiniz. 

 

MASA ÖRTÜSÜ

 

Masa örtüsü günümüzde her evin vazgeçilmez parçası haline gelmiştir. Asıl amacı masayı korumak olsa da çoğu zaman hoş bir görünüm sağlamak içinde farklı modellerde ve şekillerde kullanılmaktadır. Yeni aldığınız masanın zarar görmesini önlemek istiyorsanız bu örtüler ideal olacaktır. Masa örtülerinin tek amacı masayı korumak değil, evin dekorasyonuna katkı sağlayarak bütünlüğü oluşturmaktır. Gerek renk açısından gerek desen açısından evinizin havasını değiştirecek parçaları Nazik Home sizlere koleksiyonlarında sunmaktadır.

Günümüzde yoğun tempo çalışma hayatları ve ev işi yükü nedeniyle, günlük kullanımda pratiklik önemlidir. Bu nedenle bakımı zor olmayan, kolay temizlenebilir örtüleri tercih etmek hayatınızı kolaylaştıracaktır.

 

MASA ÖRTÜSÜ SEÇİMİNDE PÜF NOKTALAR

 

Masa örtünüzü masanızın ebadına ve şekline uyumlu olacak biçimde seçerseniz daha şık bir görünüm elde edebilirsiniz.

Kullanılacağı ortamın tarzına uygun renk ve desen seçimi yapmanız daha hoş bir hava katmasını sağlayacaktır.

Misafir sunumlarında kullanacağınız masa örtüsünü yemek takımlarınıza uygun seçim yaparsanız, misafirlerinizden tam not alırsınız.

Günlük kullanıma uygun masa örtüsü seçerken kolay temizlenen ve leke tutmayan özelliği ön planda tutmak hayatınızı kolaylaştıracaktır.

Masa örtülerini kullanım talimatlarına göre yıkamanız doğrultusunda uzun ömürlü kullanım sağlamış olacaksınız.